Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit na přerušení výdeje zboží v období od 1.7.do 5.8. 2024 z důvodu probíhajících dovolených.

Jak si změřit velikost hlavy

Nejste si jistí velikostí vaší hlavy, nevíte jak změřit tuto velikost? Veškeré potřebné informace naleznate na této stránce.

Tabulka velikostí

Slovní označení SMALL (S) MEDIUM (M) LARGE (L) X-LARGE (XL)
Velikost v cm 54-55 56-57 58-59 60-61

 

Jak si změřit hlavu

Změřit si velikost své vlastní hlavy je zároveň umění i věda. Ke změření můžete použít krejčovský metr, případně jakýkoli provázek, který následně k metru přiložíte. Metr nebo provázek obtočte kolem hlavy tak, aby probíhal přibližně uprostřed čela a ne více než půl centimetru nad vaším uchem. Metr by měl kolem hlavy držet pevně, ale zbytečně jej neutahujte. V zásadě je třeba, abyste změřili svou hlavu přesně na tom místě, kde bude nasazen klobouk. Pokud obvod vaší hlavy neodpovídá nabízeným velikostem přesně, zvolte si vždy nejbližší větší velikost.

messuring

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Porovnejte

Jednodušší, ale stejně dobrý způsob jak zjistit obvod hlavy, je najít klobouk, nebo čepici, která vám příjemně sedí. Pokud nevlastníte žádný klobouk, zkuste si nějaký, až příště půjdete do obchodu s oblečením. Pokud budete mít tu možnost, doporučujeme změřit přímo vnitřní obvod takového klobouku. Pokud ne, pokuste si alespoň zapamatovat velikost na štítku. Velikosti, přestože se mohou lišit podle výrobce, jsou vesměs univerzální. Pokud potřebujete převést zjednodušené označení S, M, L na centimetry, pomůže vám naše tabulka.


Mějte na paměti, že stejně jako u ostatního oblečení, i u klobouků se mohou velikosti odlišovat v závislosti na konkrétním výrobci. I když tedy budete postupovat přesně podle těchto instrukcí, nelze vždy zaručit, že vám klobouk padne přesně.

 

messure-hat