Vážení zákazníci, dovolujeme si vás upozornit na přerušení výdeje zboží v období od 1.7.do 5.8. 2024 z důvodu probíhajících dovolených.

Historie Jircha Art

 
2014 – NOVÝ WEB A OBNOVENÍ KONCOVÉHO PRODEJE
Rozhodujeme se pro změnu kurzu společnosti, abychom lépe reflektovali potřeby našich zákazníků. S tímto rozhodnutím přichází redesign značky, webu a také znovuotevření našeho obchodu, tentokrát však v moderní e-shopové formě.
 
2012 – ÚČASTNÍME SE POŘADU ČESKÉ TELEVIZE - DO PRÁCE
Účástníme se televizního pořadu České televize s názvem Do práce, kde hovoříme o našem podnikání, začátcích firmy a našich hodnotách všeobecně.

2011 – OCENĚNÍ MERKUROVÁ KŘÍDLA
V tomto roce jsme byli oceněni titulem Podnikatel regionu v rámci soutěže Merkurova křídla, kterou pořádá Hospodářská komora. Jsme velmi vděční za toto uznání hodnot, které ve svém podnikání prosazujeme a kvality, kterou se snažíme našim klientům i zaměstnancům dodat.

2008 – ZAMĚŘUJEME SE NA VÝROBU A UKONČUJEME KONCOVÝ PRODEJ
Vzhledem k rostoucí poptávce ze strany odběratelů se rozhodujeme ukončit koncový prodej a zaměřujeme se čistě na služby výroby klobouků a čepic pro naše odběratele.

2003 – POŘÁDÁME PRVNÍ UMĚLECKOU VÝSTAVU
Spolu s fotografem Jiřím Štenckem a šperkařkou Janou Střílkovou jsme tento rok uspořádali naši první prodejní uměleckou výstavu fotografie, kostěných šperků a naší jedinečné sbírky uměleckých klobouků.

2001 – OTEVÍRÁME SVOU DALŠÍ PRODEJNU V OSTRAVĚ
Vzhledem ke stoupající poptávce po našich produktech otevíráme v tomto roce další prodejnu v Ostravě specializovanou na klobouky a čepice.

2000 – ZÍSKÁVÁME PRVNÍ ZAHRANIČNÍ ZAKÁZKY A ROZŠIŘUJEME VÝROBU
V tomto roce navštěvujeme naše první výstavy v zahraničí a začínáme dodávat naše produkty do Rakouska, Německa a Slovenska. To vede spolu s nárůstem dodávek po České republice také k prvnímu většímu rozšiřování firmy téhož roku.

1996 – OTEVÍRÁME SVŮJ PRVNÍ OBCHOD
Otevíráme svou první značkovou prodejnu v tehdy největším obchodním domě v Opavě - Breda & Weinstein.

1995 - ZAČÍNÁME SE VĚNOVAT KLOBOUKŮM, ČEPICÍM A MÓDNÍM DOPLŇKŮM
V tomto roce jsme se rozhodli šít kromě oděvů také pokrývky hlavy. Vytvořili jsme své první střihy pánských kloboků, dámských čepic, bekovek, eliotek a vyšli na trh s naší první kolekcí. Její úspěch byl pro nás překvapením, které v příštích letech vedlo k postupné specializaci naší firmy na pokrývky hlavy a módní doplňky.

1994 – VZNIKÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘSKÁ FIRMA JIRCHA ART
V tomto roce vzniká módní značka Jircha Art coby název naší původní návrhářské firmy, která tvořila módní oděvy převážně z kůže a batiky. (Odtud také název firmy odkazující na povolání zpracovatelů kůže, jirchářů.)